Česky Česky  | English English


Dovolte nám představit naše nejnovější křišťálová svítidla vhodná do moderně řešených interiérů -
Pokovené křišťálové lustry
. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@ecrystal.cz.

Výběr lustru

Jednoduše Vám pro začátek doporučujeme použít tento výpočet: Pokud má Váš pokoj rozměry 3,5 * 4,5 metru, doporučili bychom Vám přibližně 70 cm široký lustr. Pokud je však váš pokoj příliš stísněný, např. nábytkem, doporučujeme vybrat menší lustr. A naopak, pokud je velmi vzdušný a otevřený, klidně vyberte větší rozměr svítidla. Pamatujte také, že čím vyšší strop máte, tím vypadá váš pověšený lustr menší. Z tohoto důvodu doporučujeme u vyšších stropů zakoupit delší závěsný řetěz. V případě nízkého stropu, nebo je-li nutné pod lustrem projít, Vám naopak můžeme nabídnout kratší řetěz. V jakémkoli z těchto případů neváhejte a konktaktujte nás, jsme tu jen pro Vás. Rádi pomůžeme a poradíme s Vaším správným výběrem.

Designéři interiérů říkají, že není nic horšího než pověsit křišťálový lustr příliš vysoko. Lustr by však měl být zavěšen minimálně ve výšce 190 - 220 cm, tak aby nepřekážel osobám vyššího vzrůstu v nerušeném pohybu po pokoji. Vodítkem Vám může být výška dveří v pokoji, ten kdo projde dveřmi, projde i pod zavěšeným lustrem. Údaje o rozměrech jednotlivých svídidel na našem webu platí pro lustr bez závěsného řetězu. K výšce lustru je třeba přičíst délku závěsného řetězu, kterou naleznete v detailu u každé fotky lustru v našem katalogu. Poté už je velice jednoduché spočítat si celkovou výšku svítidla. Záleží však také na Vašem vkusu a uvážení s přihlédnutím k výšce vašeho stropu. Nicméně neváhejte a kontaktujte nás máte-li jakékoli pochybnosti.

Váš lustr by měl být zavěšen tak, aby byl nejméně ve výšce 80 cm nad vaším jídelním stolem. Je to tak akorát aby designově doplnil váš stůl a aby Vám nestál v cestě, nepřekážel a nepříjemně neoslňoval.

Ve většině pokojů by měl být Váš lustr zavěšen ve výšce 190 – 220 cm od podlahy. Kolika ramenný lustr bych si měl vybrat? Ze zkušenosti se pro malé pokoje hodí šesti až osmiramenné lustry a k nim doporučujeme používat 40W žárovky. Tyto žárovky více rozzáří svítidlo a křišťálové komponenty nádherně prosvětlí Vaši místnost. Pokud se rozhodnete pro dvanácti a víceramenný lustr, mohli byste zvážit použití 25W žárovek, avšak záleží jen na Vás. Pokud máte rádi různé variace intenzity osvětlení, tak je možné použit regulátor tlumení osvětlení, které lustr regulátorem vytvoří.

 

Nezapomeňte si prohlédnout naše další svítidla z nabídky produktů E-crystal: Lustry s ověsy Swarovski, Crystal lustry, Pokovené křišťálové lustry, Caesar lustryLeaded lustry. Pokud hledáte menší křišťálová svítidla, zkuste se podívat do našeho katalogu nástěnných svítidel z řady Crystal lamps.