Česky Česky  | English English


Dovolte nám představit naše nejnovější křišťálová svítidla vhodná do moderně řešených interiérů -
Pokovené křišťálové lustry
. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@ecrystal.cz.

Obchodní podmínky

Vyřízení objednávky, platba

Po přijetí vaší objednávky vám zašleme e-mailem během 2 dnů cenovou nabídku včetně ceny dopravy a pojištění, dodacích a platebních podmínek. Současně vám také sdělíme termín do kterého vyrobíme a odešleme vaši zakázku.

Fakturovanou částku můžete zaplatit bezhotovostním převodem na náš bankovní účet. Můžete platit také v hotovosti přímo u nás ve firmě. Ve vyjímečných případech je možné malé částky platit prostřednictvím služby PayPal (transakční poplatek 3%). V rámci ČR zasíláme zboží také službou Balík do ruky na dobírku Českou poštou. Tato služba je omezena maximální hmotností zásilky 30 kg.


Při objednávce do 30 000 Kč je třeba uhradit celou částku před odesláním zboží. V případě objednávky nad 30 000 Kč požadujeme zálohu 70% z celkové částky po potvrzení vaší objednávky a zbylých 30% před odesláním zboží.

Dopravné, výrobní lhůta

Převážná většina zakázek je vyrobena do 3 týdnů ode dne přijetí objednávky. V případě svítidel z řady Crystal lustry je zakázka zpravidla připravena k odeslání do 5-10 pracovních dnů. Náklady na dopravu a pojištění vaší zásilky jsou vypočteny individuálně na základě celkové hmotnosti, objemu zboží, místa doručení zboží a způsobu dopravy.

Naše firma posílá zboží v rámci České republiky a Slovenska poštou, nebo kamiónovou dopravou ve spolupráci s firmou Schenker a DHL. Druh zvolené dopravy záleží zejména na objemu zakázky.
Objednávky zasílané do zemí EU mimo ČR a Slovensko posíláme převážně kaminovovou dopravou DHL. Do vzdálenějších evropských destinací a do zemí mimo EU posíláme zboží letecky, ve spolupráci s leteckou společností ZOOM CARGO a FedEx, v případě velice objemných zásilek také lodí se stejnou dopravní společností. V rámci ČR zasíláme zboží také službou Balík do ruky na dobírku Českou poštou. Kusové zásilky do 30 kg (včetně palety a balení) v rámci ČR zasíláme poštou na dobírku za jednotnou cenu 250 Kč bez DPH. Cenu je však možné na přání individuálně poptat.


Všechny druhy nabízených doprav mají svá specifika:

Můžete však také zvolit svou vlastní dopravu, vše záleží jen na vašem uvážení.

Záruka na výrobky

Svítidla firmy E-crystal jsou určena k osvětlení interiéru v normálním suchém prostředí. Výrobce ručí za to, že výrobek bude mít po celou dobu záruky vlastnosti stanovené příslušnými normami a to po dobu 24 měsíců od data prodeje. Svítidla dodáváme v rozloženém stavu s přiloženým montážním návodem v českém jazyce a nákresem. Svítidla dodáváme bez žárovek.

Kupující je povinen zboží dodané prodávajícím prohlédnout bez zbytečného odkladu a o zjištěných vadách informovat do 3 dnů prodávajícího. Oznámení o zjištěných vadách musí kupující učinit u prodávajícího písemně (e-mailem, faxem) ve lhůtě do 3 dnů od převzetí zboží. V písemném oznámení musí kupující uvést zjištěné vady, musí uvést o jaké vady se jedná a jak se projevují. Písemné oznámení o zjištěných vadách uplatňuje kupující na e-mailové adrese info@ecrystal.cz.

K reklamaci je nutné ve všech případech předložit kopii faktury, doklad o zaplacení a dodání zboží a řádně vyplněný záruční list zboží, jehož vady jsou reklamovány. Prodávající nepřebírá odpovědnost za škody vyplývající z provozu zboží, funkčních vlastností a škod z neodborného používání zboží, stejně jako škod způsobených vnějšími událostmi a chybnou manipulací. Na vady tohoto původu se nevztahuje ani poskytnutá záruka. Prodávající se zavazuje informovat zákazníka nejpozději do tří pracovních dnů ode dne obdržení reklamace o postupu a způsobu vyřízení.

Reklamace služeb dopravních společností

Naše zboží přepravujeme prostřednictvím dopravních společností, které jsme pro Vás vybírali s ohledem na kvalitu a cenu jejich služeb. Přesto se může stát, že cestou dojde z nějakého důvodu k poškození zásilky. Řiďte se proto následujícími pokyny:


Záruka vrácení peněz

Aby pro Vás bylo nakupování prostřednictvím internetu opravdu bezrizikové, dodržujeme zásadu "Záruka vrácení peněz". Chápeme Vaši situaci, že nemáte možnost si zboží prezentované na našich internetových stránkách předem prohlédnout a toto zboží nemusí zcela odpovídat Vašim požadavkům. Proto jsme se Vám rozhodli nabídnout tuto službu, která by měla zvýšit Vaši důvěru v nakupování přes Internet.

Jestliže zjistíte bezprostředně po obdržení zboží, že Vám z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje, máte možnost jej bez uvedení důvodu vrátit a my Vám bankovním převodem (složenkou) pošleme zpět Vaše peníze.


Podmínky pro vrácení peněz:


Důležité upozornění: Tato služba se vztahuje pouze na území České republiky!

Jak dodržujeme vaše soukromí

Abychom mohli vaši objednávku řádně zpracovat a doručit, potřebujeme znát některá vaše osobní data. Údaje, které zadáváte do objednávky, jsou nezbytné pro její zpracování a vyhotovení souvisejících platebních a účetních dokladů.

Ručíme za to, že vaše údaje nepoužijeme pro jiné účely než vyřízení objednávky, ani je nepředáme žádné třetí osobě.